Aktualności
Z radością przekazujemy Państwu link do podcastu "Pogawędnik Filozoficzny", w którym dr hab. prof. UMK Lech Zieliński opowiada o myśli Panajotisa Kondylisa.
więcej »

Już 17 marca w Pogawędniku Filozoficznym dr hab. prof. UMK Lech Zieliński opowie o myśli Panajotisa Kondylisa - wnikliwego obserwatora współczesności. Rozmowę poprowadzi dr hab. prof. UMK Adam Grzeliński.
więcej »

10.12.2024 r. w PiK-owej kawiarence, audycji prowadzonej przez Ewę Dąbską-Wieczorkowską, wystąpili rektor WSG dr Marek Chamot oraz dr hab. Lech Zieliński prof. UMK. Audycja była w całości poświęcona Panajotisowi Kondylisowi. Można ją odsłuchać na stronie radia. O Kondylisie w radiu PiK
więcej »
24 października 2024 r. odbyły się zajęcia poświęcone recepcji myśli Kondylisa w Europie. Zajęcie cieszyły się dużym zainteresowaniem, a studenci i wykładowcy zadeklarowali chęć zajęcia się tym myślicielem. Ponieważ nie wykonano do tej pory żadnego przekładu jego tekstów na język turecki, chcą zająć się taką działalnością. Podczas dyskusji zapytano o książki i teksty Kondylisa w języku greckim, a prowadzący obiecał pomóc w ich zorganizowaniu.
więcej »
W ramach programu Erasmus+ i wizyty na Uniwersytecie Stambulskim (İstanbul Üniversitesi)
dnia 24 października 2024 r. wygłoszony zostanie wykład na temat twórczości Panajotisa
Kondylisa, w ramach którego odpowiem na pytanie, dlaczego warto zajmować się tym erudytą.
więcej »
16 października Adam Marszałek zaprosił prof. Lecha Zielińskiego na spotkanie w celu szczegółowego omówienia promocji czwartego tomu serii "Scripta Kondyliana".
więcej »
Referat pt. „Między utopią a rzeczywistością: Konfrontacja idei praw człowieka z rzeczywistością historyczną w ujęciu Panajotisa Kondylisa” wygłoszony przez prof. Lecha Zielińskiego na międzynarodowej konferencji naukowej W obliczu tragedii − redefinicja wartości? EUROJOS XVI spotkał się z dużym zainteresowaniem badaczy z kraju i zagranicy.
więcej »
Dnia 6 lutego odbyła się obrona doktoratu sekretarza naszego Zespołu Filipa Olkiewicza.
więcej »
W ubiegły piątek 8 grudnia 2023 roku kierownik Zespołu wygłosił wykład poświęcony Panajotisowi Kondylisowi przed członkami bydgoskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Filozoficznego oraz zaproszonymi gośćmi.
więcej »
Dnia 4 grudnia 2023 roku z inicjatywy Kierownika naszego Zespołu odbyło się spotkanie sprawozdawcze, podczas którego dokonano podsumowania tegorocznej działalności grupy badawczej oraz omówiono plany na przyszły rok.
więcej »
Podczas wyjazdu badawczego w Słowenii kierownik zespołu odbył serię spotkań, podczas których promował działalność naszej grupy na arenie międzynarodowej.
więcej »
Zacieśniają się więzy współpracy z Freundeskreis Panajotis Kondylis, stowarzyszeniem odpowiedzialnym za dbanie o recepcję myśli Kondylisa w Niemczech. Kierownik Zespołu odbył spotkania z członkami zarządu tego grona podczas wizyty w Heidelbergu w dniach 23–27 września br.
więcej »
Członek naszego Zespołu złożył pracę doktorską pt. Uproszczenie w przekładzie filozoficznym. Korpusowe badanie porównawcze tekstów Panajotisa Kondylisa w językach niemieckim i nowogreckim oraz ich przekładów.
więcej »
Ukazał się właśnie najnowszy numer kwartalnika Studia z Historii Filozofii (tom 14, nr 2) w całości poświęcony Panajotisowi Kondylisowi.
więcej »

Miło nam poinformować, że ukazała się właśnie pierwsza w Polsce monografia poświęcona w całości sylwetce i twórczości Panajotisa Kondylisa. Monografia zbiorowa pod redakcją członków naszego zespołu zawiera 15 rozdziałów poświęconych życiu, twórczości oraz recepcji myśli Panajotisa Kondylisa.
więcej »W dniach 13–14 października 2022r. członkowie Zespołu uczestniczyli w konferencji naukowej zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. W jej ramach wygłosili referaty dotyczące współczesnej polityki i spraw międzynarodowych w świetle twórczości i poglądów Panajotisa Kondylisa. Referaty wygłosili także goście z Freundeskreis Panajotis Kondylis z siedzibą w Heidelbergu – Falk Horst oraz Fotis Dimitriou.
Program konferencji dostępny na stronie.
więcej »W czasopiśmie Ruch Filozoficzny ukazała się recenzja autorstwa prof. Rafała Michalskiego
więcej »Unikalny dar dla biblioteki Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach
więcej »